ЗНО
Інформація про ЗНО - 2018
Відповідно до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України, 2018 року для вступу до вищих навчальних закладів зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2016, 2017 та 2018 років. З англійської, іспанської, німецької та французької мов прийматимуть результати лише 2018 року. Результати 2018 та попередніх років стануть непорівнювальні й це пов’язано з тим, що змінено формат сертифікаційної роботи з іноземної мови.
Новації тестів з англійської, іспанської, німецької та французької мов:
1) додано частину «Розуміння мови на слух», яка передбачатиме прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань;
2) збільшено кількість завдань – 59 та тривалість тесту (150 хвилин);
3) учасники, які оберуть іноземну мову як предмет державної підсумкової атестації, отримають результат ДПА (за шкалою 1–12) залежно від рівня, на якому вони цю мову вивчали:
-
для тих, хто вивчав мову на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання всіх завдань;
-
для тих, хто вивчав мову на рівні стандарту або академічному, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань 1–32 і 49–59.
Учасники, яким іноземна мова потрібна для вступу до вищих закладів освіти, мають виконувати усі завдання тесту, незалежно від рівня, на якому вони цю мову вивчали.
Результати зовнішнього незалежного оцінювання (за шкалою 100–200) буде визначено за результатом виконання всіх завдань тесту.
Зміст і складність завдань тестів відповідатиме Програмі зовнішнього незалежного оцінювання, що враховує специфіку вивчення іноземної мови на рівні стандарту (академічному) та на профільному рівні. Тому тестування передбачає виконання сертифікаційної роботи, що містить завдання різних рівнів складності.
Кожен учасник зовнішнього оцінювання має право скласти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів з переліку:
-
української мови і літератури
-
історії України
-
математики
-
біології
-
географії
-
фізики
-
хімії
-
англійської мови
-
іспанської мови
-
німецької мови
-
французької мови
Переклад завдань сертифікаційних робіт з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії буде здійснюватися кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами.
Державна підсумкова атестація у формі зовнішнього незалежного оцінювання
Для випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію за шкалою 1–12 балів. Першим обов’язковим предметом ДПА є українська мова і література (частина з української мови). Другим – за вибором випускника: математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття). Третій предмет випускники обирають самостійно із запропонованого вище переліку.
Також 2018 року державну підсумкову атестацію з української мови і літератури у формі зовнішнього незалежного оцінювання проходитимуть учні (слухачі, студенти) професійно-технічних і вищих навчальних закладів, які 2018 року здобудуть повну загальну середню освіту.
Зовнішнє незалежне оцінювання у 2017 році
У 2017 році зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) буде проведено з 23 травня до 16 червня:
травень 23.05.2017 - українська мова і література 25.05.2017 - іспанська мова 25.05.2017 - німецька мова 25.05.2017 - французька мова 29.05.2017 - англійська мова 31.05.2017 - математика
|
червень 02.06.2017 - історія України 06.06.2017 - російська мова 08.06.2017 - біологія 12.06.2017 - географія 14.06.2017 - фізика 16.06.2017 - хімія 03-12.07.2017 - додаткова сесія |
Реєстрація на ЗНО відбудеться з 06 лютого до 17 березня 2017 року.
Кожен зареєстрований учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів.
Для випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року результати ЗНО з трьох предметів зараховуються як результат державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти:
-
українська мова і література (результат виконання завдань з української мови, у тому числі, написання власного висловлення);
-
математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття);
-
результат одного навчального предмета за вибором випускника.
Головні особливості ЗНО-2017:
-
Скорочення термінів реєстрації (06.02.2017 – 17.03.2017).
-
Проведення ЗНО з іноземних мов (окрім англійської) в один день.
-
Зарахування результатів ЗНО для 11-класників як державної підсумкової атестації з трьох предметів (традиційні випускні іспити в 11 класах у 2017 році проводитися не будуть).
У 2016 році для вступу до вищого навчального закладу (ВНЗ) абітурієнти подають сертифікати ЗНО лише 2016 року.
Кожен учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів з переліку:
-
Українська мова і література
-
Історія України
-
Математика
-
Біологія
-
Географія
-
Фізика
-
Хімія
-
Англійська мова
-
Іспанська мова
-
Німецька мова
-
Російська мова
-
Французька мова
Пробне зовнішнє незалежне оцінювання (далі – пробне тестування) проводиться з метою ознайомлення всіх бажаючих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Пробне тестування є важливою складовою підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання.
Особи, які зареєструються для участі в пробному тестуванні, матимуть можливість:
-
ознайомитись із стандартизованими тестами, що відповідають вимогам Програм, характеристикам та структурі сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року;
-
виконати пробний тест та попрактикуватися в заповненні бланків відповідей;
-
навчитись ефективно розподіляти час;
-
отримати правильні відповіді та дізнатися результат за допомогою спеціального сервісу, що буде розміщений на сайті Українського центру оцінювання якості освіти;
-
психологічно налаштуватися на проходження зовнішнього незалежного оцінювання;
-
оцінити власний рівень навчальних досягнень.
Реєстрація осіб для участі в пробному тестуванні триватиме з 10 до 31 січня 2017 року.
Пробне тестування відбудеться:
1 квітня – з української мови і літератури;
8 квітня – з англійської, німецької, іспанської, французької, російської мов, біології, географії, історії України, математики, фізики, хімії.
Максимальна кількість навчальних предметів, які особа може обрати для проходження пробного тестування, – два: українська мова і література та один із навчальних предметів, тестування з яких проводиться 8 квітня.
Реєстрацію учасників здійснюють регіональні центри оцінювання якості освіти.
У реєстраційній заяві має бути вказана така інформація про особу: прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, місце проживання, контактний телефон, електронна адреса (за наявності), перелік навчальних предметів із зазначенням мови, якою особа бажає отримати завдання пробного тесту, населений пункт, де особа буде проходити пробне тестування (обраний з установленого регіональним центром переліку).
Пробне тестування проводиться за кошти фізичних та юридичних осіб. Реєстрація для участі в пробному тестуванні вважається завершеною після надходження коштів для оплати послуг із проведення пробного тестування з обраного(их) особою навчального(их) предмета(ів) на рахунок регіонального центру, зазначеного у квитанції, що формується одночасно з реєстраційною заявою.
Звертаємо увагу, що реєстрація для проходження пробного тестування не передбачає автоматичної реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні. Результати пробного тестування не використовуються для оцінювання рівня навчальних досягнень учнів навчальних закладів системи загальної середньої освіти та для конкурсного відбору на навчання до вищих навчальних закладів.