A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Ярославецька початкова школа
Кролевецької міської ради Сумської області

16 днів проти насильства: Міжнародний день боротьби за скасування рабства

Дата: 02.12.2020 10:54
Кількість переглядів: 447

 

Що таке сучасне рабство?

Більшість з людей вважають, що рабство залишилося лише у кіно та спогадах поетів і така думка є хибною, та відкриває поле діяльності для вербувальників та викрадачів дітей і людей.

Адже рабство продовжує процвітати й сьогодні сучасне рабство приймає найрізноманітніші форми, загрожуючи кожній людині, незалежно від соціального статусу, національності та віку.

Насамперед, слід розуміти, що до рабства відноситься не лише сам факт торгівлі, а й процес вербування, переховування, передачі або одержання людей з метою подальшої експлуатації.

За роки Незалежності в Україні від різних проявів рабства постраждало понад 160 тис. людей. Але справжня цифра набагато більша і вирахувати її майже неможливо.

Сьогодні Україна виступає в якості країни-походження «живого товару». В цілях експлуатації українців переправляють до країн Євросоюзу, на Близький Схід і деякі регіони Російської Федерації (як правило у Москву ), існують випадки вивезення до Турції та Польщі.

Саме тому перед подорожжю до іншої країни бажано отримати юридичну консультацію тут. Але рабство можливо навіть й у межах України. За останні п’ять років лише до МОМ звернулося понад 450 постраждалих.

Торгівля людьми вважається найприбутковішим нелегальним бізнесом. Після зброї та наркотиків. За оцінками Міжнародної організації праці, за свій «промисел» нелегальні бізнесмени отримують понад 30 млрд доларів на рік.

Жертвами торгівлі стають й діти. Але не лише ті, які живуть в інтернатах чи мають погані стосунки вдома. Бо зловмисникам діти потрібні не лише для примусового жебрацтва, а й для виготовлення порнографії та продажу на органи. За даними Дитячого Фонду ООН, щороку понад мільйон дітей потрапляє у рабство.

Частіше за все вербувальниками стають знайомі люди, адже серед них понад 45% особисто знали своїх жертв. У більшості випадків їм доводилося привести іншу людину в обмін на власну свободу Потрапити у рабство може людина будь-якого віку. Серед відомих випадків: наймолодший постраждалий мав 3 роки, а найстарший – 83. Тому дана тема актуальна для обговорення на виховних годинах в школах і в сімейних колах. Проінформовані діти – внебезпечені.

 

                                                  


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора