A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Ярославецька початкова школа
Кролевецької міської ради Сумської області

Цікаві факти про емоції

Дата: 23.04.2021 07:36
Кількість переглядів: 1597

«ЧИМ ЯСНІШЕ ВИ РОЗУМІЄТЕ СЕБЕ І СВОЇ ПОЧУТТЯ, ТИМ БІЛЬШЕ ВИ ЛЮБИТЕ ТЕ, ЩО Є»

                                                                                            Б. СПІНОЗА

І для більш предметного розуміння – цікаві факти про світ емоцій J

1. Існують базові емоції: подив, сум, відраза, злість, захоплення і щастя, а окрім них людина здатна розрізняти близько сотні різних емоційних станів.

 2. Чоловіки та жінки здатні однаково відчувати емоції, однак виражають їх по-різному.

 3. Цікаво, що емоція – це короткочасний «спалах», який триває від секунди до кількох хвилин.

4. А от настрій триває довше, від кількох хвилин до кількох днів. Причому настрій може підсилювати окремі емоції. Гнів відчувається сильніше, коли ви у поганому настрої, а радість стає яскравішою, коли настрій піднесений. Перебуваючи у доброму гуморі, ви можете відчувати і негативні емоції, але вони відчуваються більш поверхнево та короткочасно.

5. Щастя – це складна емоція, яка може означати радість, захват, зворушення.

6. А от кохання – це не емоція, а стан, який може одночасно викликати у вас протилежні відчуття: зворушення, смуток, злість.

 7. Чи знали ви, що керувати емоціями не так вже й важко? Ось ще один цікавий факт: якщо імітувати якусь одну емоцію, чи поєднання двох-трьох емоцій одного напрямку, то врешті-решт, почнеш відчувати її насправді. Крім того, префронтальна кора головного мозку, яка відповідає за інтерпретацію нами власних емоцій, дозволяє нам змінювати своє ставлення до конкретних відчуттів. Таким чином можна переконати себе у тому, що ми відчуваємо.

 8. 10 % з усіх людей на планеті не знають, що саме вони відчувають. Це відхилення інтерпретації власних і чужих емоцій називається алекситимія.

8 Людині з цією дисфункцією важко розрізняти не тільки конкретні мімічні ознаки певної емоції, але й навіть настрій оточуючих.

9. Лише 1% людей має здатність не виражати свої емоції – жодну з усіх емоції. До речі, люди, що захоплюються ботоксом, здаються неемоційними і холодними. Насправді, вони так само переживають емоції, але їх мімічні м’язи частково паралізовано впливом «ін’єкцій краси».

10. Емоції і робота вегетативної нервової системи тісно пов’язані. Оскільки ВНС відповідає за базові біологічні функції – голод, травлення, дихання, збудження, емоції впливають на ритм роботи нашого тіла. Емоції здатні учащати дихання, прискорювати та сповільнювати кровообіг і т.д.

 А смішний мультик тут  :-)   https://youtu.be/kFfFrINGZtY

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора