A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Ярославецька початкова школа
Кролевецької міської ради Сумської області

Історія школи

Історія створення Ярославської початкової школи сягає у сиву давнину. При безпосередньому сприянні та ініціативі В.А. Кочубея у 1687 році було відкрито церковно-приходську школу для дівчат. Вона знаходилась у церковній сторожці при Благовіщенській церкві, побудованій Кочубеями у парку на території їх власного маєтку.

Потреби життя вимагали розширення школи й для хлопців. Тому В.А. Кочубей вирішив побудувати для них 4-х класну школу. Близько середини 90-х років ХІХ ст. дерев’яна школа, побудована В.А.Кочубеєм, уже не вміщала всіх бажаючих Постало питання про будівництво більшої школи. Так у Ярославці у 1912р. з’явилась 2-х поверхова 4-х класна школа. Директором школи був Петро Іванович Новиченко.

На початку 70-х років ХХ ст. школа розміщувалася у восьми приміщеннях, розкиданих по території села. Тому Леперт П.В., працюючи директором, підняв питання про будівництво нової школи. Перший камінь у фундамент сучасної школи було закладено в листопаді 1966 року. Будівництво школи на 560 місць продовжувалось 3 роки. Заняття в новій школі розпочалися в січні 1970 року. На початку 70-х років переобладнується приміщення шкільної майстерні. На початку 80-х років до ладу стає приміщення шкільної їдальні на 100 місць. Всього за 60 років школа випустила до 2,5 тисяч учнів.

На сучасному етапі школа продовжує залишатися центром освіти і культури в с. Ярославець.

Школа сьогодні — це згуртований педагогічний колектив, в якому панує командний дух, послідовність і цілісність.


 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора